آزمایشگاه همکار غذا و دارو

آزمایشگاه همکار غذا و دارو

آزمایشگاه میکروب­شناسی شرکت پویا ژن آزما به عنوان واحد همکار سازمان غذا و دارو در زمینه آزمایش ­های کنترل مواد و فرآورده­ ها با دامنه فعالیت : کنترل میکروبیولوژی تخصصی مواد اولیه و فرآورده­ های غذایی، مواد اولیه بهداشتی و سلولوزی، مواد اولیه و فرآورده ­های آرایشی بهداشتی آماده خدمت رسانی به شما همکاران و محققان محترم می باشد.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه پویاژن آزما اولین و تنها شرکت دانش بنیان با مجوز شناسایی و تشخیص ملکولی (PCR اختصاصی) برای تعیین هویت دقیق و
تایید وجود انواع سویه های پروبیوتیک می باشد. در آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت پویاژن آزما، پرایمر اختصاصی انواع پروبیوتیک های مختلف توسط تیم تحقیقاتی
طراحی و بهینه شده و برای آزمایشات مربوطه مورد استفاده قرارمی گیرد. همچنین تشخیص و تایید ملکولی انواع استافیلوکوک، اشرشیاکلی، انتروکوک، باسیلوس، سالمونلا، کلستریدیوم، کمپیلوباکتر و هلیکوباکتر، لیستریا، یرسینیا و  سودوموناس نیز در این مرکز انجام می گردد.

 وجود باکتری های ذکر شده در نمونه ­های ارسالی پس از 48-72 ساعت بوسیله روش PCR به صورت قطعی تشخیص داده می­شود. همچنین سایر آزمون­ های میکروبیولوژی، مرتبط با شمارش و حضور انواع میکروب­ ها جهت اطمینان از کیفیت محصولات و تائید سلامت آنها توسط این آزمایشگاه صورت می­گیرد.

آزمایشگاه همکار غذا و دارو

پذیرش نمونه برای آزمایشگاه همکار غذا و دارو

در صورت ارسال نمونه از طرف متقاضی در بخش پذیرش، نمونه از نظر مقدار مورد نیاز جهت آزمایش، نحوه نمونه برداری و تحویل، زمان نمونه برداری، ظرف محتوی نمونه و نامه درخواست نوع آزمون بررسی می­شود. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با نحوه نمونه­ برداری می­توانید با آزمایشگاه تماس حاصل فرمایید.

همچنین به منظور تسهیل فرایند انجام آزمون­های مورد نیاز خود می­توانید از طریق شبکه ملی آزمایشگاهی از طریق وبگاه سامانه لیمس اقدام نمایید. آزمایشگاه پویاژن آزما در سامانه شبکه ملی آزمایشگاهی(LIMS)  عضو و فعال می­باشد. در این سامانه ثبت نام به دو صورت حقیقی یا حقوقی امکان پذیر است.

همچنین در صورت تمایل، متقاضی میتواند هزینه نمونه برداری را پرداخت نموده و درخواست کند که نمونه برداری توسط نماینده آزمایشگاه صورت پذیرد.

دریافت نتایج و نگهداری نمونه شاهد برای سازمان غذا و دارو

پس از انجام آزمون­ های درخواستی مطابق با درخواست متقاضی و دستور العمل استاندارد نتایج به تائید مسئول فنی رسیده و ارائه می­شود. کلیه نمونه ها به مدت 2 ماه در آرشیو آزمایشگاه در شرایط مناسب نگهداری می­شود که در صورت اعتراض مشتری به نتایج آزمون، امکان تکرار آزمون فراهم می­باشد.

دامنه همکار غذا و دارو

فرم درخواست ارسال نمونه​